29 sierpnia 2010 r. Parafia Matki Bożej Miłosierdzia w Pilawicach obchodziła swoje 25-lecie. W dniu tym obchodzono także Dożynki gminno-parafialne połączone z festynem parafialnym. O godz. 11:30 uroczystość rozpoczęła Msza Święta, której przewodniczył Ks. Proboszcz – Rajmund Rzepkowski a koncelebrowali księża z Dekanatu oraz zaproszeni goście. W procesji na początku Mszy Św. wniesiono płody ziemi, kolorowe wieńce dożynkowe a Ks. Proboszcz przypomniał historię 25-letniej wspólnoty parafialnej. W homilii Ks. Płk Dariusz Kowalski podkreślił, że najważniejszy dla człowieka powinien być szacunek do ziemi, gdzie on żyje i pracuje. Wśród honorowych gości, którzy podkreślili gminny charakter uroczystości dożynkowych znaleźli się Wójt Gminy Sochaczew – Pan Mirosław Orliński oraz Przewodniczący Rady Gminy –Pan Czesław Ćwikliński.

Po Mszy Św. zaczęło się wspólne biesiadowanie przy bigosie, potrawach z grilla, smacznych ciastach przygotowanych przez gospodynie z Parafii. Rozpoczęła się loteria fantowa, nauka jazdy samochodem a dla najmłodszych przejazd wozem strażackim oraz skoki na trampolinie. Z Jubileuszowym koncertem wystąpiła Orkiestra gminna z Sochaczewa a po nim podziwiano tańce ludowe w wykonaniu Grupy Integracyjnej „Nasze Dziedzictwo” z Błonia. Następnie odbył się koncert piosenki religijnej w wykonaniu scholii parafialnej. Na koniec tego wielkiego święta wszyscy uczestnicy festynu mogli oddać się tanecznej atmosferze jaka zapanowała na terenie parafii.

Niestety wszystko co piękne szybko się kończy, lecz już za rok kolejne
urodziny parafii...