Uroczyste obchody 50-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Janaszówku odbyły się w niedzielę, 27 czerwca 2010 r. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 11:00 przejazdem jednostek OSP na teren przy Kościele Matki Bożej Miłosierdzia w Pilawicach. O godzinie 11.30 odbyła się uroczysta Msza Święta, na której poświęcono sztandar OSP. Ceremonia nadania sztandaru odbyła się na terenie OSP Janaszówek. Na początku przedstawiono 50-letnią historię OSP Janaszówek, po czym nadano sztandar oraz wręczono odznaczenia i wyróżnienia.
Zgromadzeni goście mogli także wbić honorowe gwoździe, na drzewcu sztandaru. O 15.00 uroczystość uświetnił koncert Orkiestry Dętej Cekanowo. Po koncercie spotkanie zakończyło się przyjęciem okolicznościowym.